دل نوشته هاي رادين

كاربرد دوربين مدار بسته در مكان‌هاي مختلف

كاربرد دوربين مدار بسته در مكان‌هاي مختلف

امنيت يكي از مهمترين نيازهاي جوامع بشري در راستاي تحقق خواسته ها و رشد فكري و رواني است. بنابراين خواست براي برقراري امنيت و حفاظت از آن را مي توان يك امر طبيعي قلمداد كرد. در اين راستا سيستم هاي نظارتي مي توانند سبب ايجاد جوي امن و آرام شوند. از مهمترين سيستم هاي نظارتي كه به صورت همه گير مورد استفاده قرار مي گيرد مي توان به دوربين هاي مدار بسته اشاره كرد كه امكان نظارت دائمي را بر افراد و دارايي هاي ارزشمند فراهم مي آورد. با اندكي جستجو در محل زندگي و يا اينترنت مي توان تعداد بيشماري از شركت هاي فعال در زمينه نصب و راه اندازي دوربين هاي مداربسته رايافت و به كمك دفترچه محصولات، دريافت مشاوره و مشاهده ويدئوهاي آنلاين با مقايسه خدمات ارائه شده و هزينه ها به انتخاب مورد نظر خود دست يابيد. در زير به كاربردهاي مختلف دوربين هاي مدار بسته مي پردازيم و هر كدام از اين كاربردها را به صورت مختصر شرح مي دهيم:

كاربرد هاي نظارتي:

در اين كاربرد مشتري سعي در نظارت بر مكان و يا شخص خاصي را دارد تا از حضور و يا عملكرد شخص و يا سيستمي اطمينان حاصل كند. بنابراين در اين مورد نيازي به دوربين هاي مدار بسته با كيفيت بالا وجود ندارد و مي توان با حداقل توانايي دوربين نيازهاي اين بخش را پاسخ داد. به عنوان مثال براي نظارت بر عملكرد افسران پليس روي لباس آن ها دوربين مدار بسته كوچكي نصب مي شود تا در هنگام ماموريت رفتار و اعمال آن ها مورد نظارت قرار گيرد.

كاربرد هاي نظارتي-امنيتي:

امروزه در محيط ها بزرگ، كارخانجات و كارگاه ها، دوربين هاي نظارتي و امنيتي به صورت چشماني كارا و دستياراني حرفه اي براي مديران عمل مي كنند. اين نظارت ها سبب كاهش اشتباهات انساني و ضريب خطا مي شود كه ممكن است از جان افراد و يا منافع شركت ها حفاظت مي كند. به عنوان مثال در يك كارخانه با نصب دوربين هاي مدار بسته در مكان هاي حساس، مديران مي توانند بر ورود و خروج افراد، تخليه مواد اوليه ، مراقبت و آمارگيري از انبار ، راندمان كاري كارگران و كارمندان را مديريت كنند. در اين محيط ها نياز به دقت بيشتر سبب مي شود كه به دوربين هاي مدار بسته اي با كيفيت بالاتر و طول عمر بيشتر نياز داشته باشيم كه در شرايط محيطي نامناسب نيز عملكرد خود را حفظ كنند. در اين موارد توصيه بر اين است كه از دوربين هاي مدار بسته ديجيتال و يا تحت شبكه بهره برد كه علاوه بر امكان ارائه كيفيت تصوير بالاتر و امكان گسترش بيشتر، بدون افت كيفيت در سال هاي متمادي مورد استفاده قرار مي گيرند. معرفي برند هايك ويژن

كاربرد هاي امنيتي:

در اين موارد نياز به سيستم هاي نظارتي بسيار حساس وجود دارد تا به كمك آن امنيت يك مكان استراتيژيك و يا حساس را تامين كرد. بنابراين توصيه مي شود كه از دوربين هاي مدار بسته با كيفيت بالا كه اطلاعات خود را تحت شبكه ارسال مي كند بهره برد. اين دوربين بايد داراي امكانات امنيتي كاملي همچون ديد در شب با امكان پوشش بالا، امكان تشخيص چهره، امكان تشخيص حركت، توانايي تشخيص و خواندن پلاك ماشين و…. باشد. اين دوربين ها معمولا در مكان هايي چون سفارت خانه ها، مقرهاي نظامي، وزارت خانه ها و …  مورد استفاده قرار مي گيرد.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ شهريور ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۵۷:۲۹ توسط:رادين موضوع: